ViaCAD 14 udostępnia trzy moduły:

W zależności od potrzeb można wybrać oczekiwaną wersję. Ważne jest również to, że można z czasem podnieść się do wyższej wersji programu. Kwestia wyboru jest zależna od potrzeb oraz dostępnych środków finansowych przeznaczonych na programy CAD.

Nowości CAD v14

Arkusze Blach

Wersja SharkCAD 14 wprowadza dodatkowe polecenia dla arkuszy blach. Dostępne do tej pory funkcje zaginania zostały rozbudowane o automatyczne rozwinięcia.

Rozwinięcia arkuszy
Nowość v14 Arkusze Blach

Wykrywanie kolizji pomiędzy modelami

Przydatnym poleceniem okaże się wykrywanie kolizji pomiędzy częściami modelu. Wykrywanie kolizji to technika określania, czy, gdzie i jak dwie lub więcej części kolidują ze sobą. Programy CAD wykrywają

Wykrywanie kolizji
Wykrywanie kolizji pomiędzy częściami modelu

Porównanie części w CAD

Polecenie porównuje odchylenia pomiędzy wskazanymi częściami. Pierwsza część musi być bryłą lub powierzchnią zaś druga stl lub obj. Odchylenia są wyświetlane w postaci raportu.

Porównanie modeli
Różnice pomiędzy modelami

Kreator koła zębatego

W części paneli mechanicznej znajduje się kreator koła zębatego, który ułatwia i przyśpiesza utworzenie geometrii koła zębatego w programie. Możesz utworzyć rysunek z krzywych lub model 3D.

Kreator koła zębatego
Kreator koła zębatego SharkCAD

Nowe polecenia dla ViaCAD 2D 3D

Do serii ViaCAD 2D 3D zostało dodanych dziesięć poleceń do modelowania 3D. Z pewnością wielu użytkowników ViaCAD 3D po podniesieniu ucieszy się z dostępnych poleceń modelowania bryłowego.

Nowe polecenia 2d 3d
Nowe polecenia dla ViaCAD 2D 3D v14

Formaty Danych

Aktualizacja dwg oda 23.5

Translatory DWG, DXF, PDF i DAE dostarczane przez Open Design Alliance (ODA) zostały zaktualizowane w wprowadzając najnowsze usprawnienia oraz poprawę wydajności. Dodatkowo wprowadzono drobne usprawnienia wspierające udostępnianie danych tekstowych i wymiarowych.

SAT & SAB Uaktualnienie

Translatory danych SAT i SAB zapewniają neutralny format plików do precyzyjnego udostępniania danych modelowania krzywych, powierzchni i brył. Aplikacje innych firm obsługujące formaty plików SAT/SAB obejmują AutoCAD, Inventor, Fusion 360, SolidWorks i SolidEdge.

Plik eksportu STEP został zaktualizowany, aby obsługiwał określanie ustawienia jednostki podczas eksportu. Aplikacje odczytujące plik STEP muszą obsługiwać odczyt ustawień jednostki pliku.

STEP & IGES Uaktualnienie

Translatory STEP i IGES do importowania i eksportowania precyzyjnych krzywych, powierzchni i brył zostały zaktualizowane za pośrednictwem Spatial Interop. STEP i IGES obsługują udostępnianie precyzyjnych powierzchni NURB i analitycznych między aplikacjami.

SolidWorks, CATIA, PROE, NX

Zaktualizowano translatory formatów natywnych, aby obsługiwały nowsze wersje SolidWorks, SolidEdge, PRO E, CATIA i NX w wersji SharkCAD Pro v14.

2D PDF Eksport

Eksport 2D PDF to nowa metoda udostępniania danych wektorowych i czcionek innym aplikacjom. Obsługiwane są dane wektorowe, takie jak linie, łuki, okręgi i splajny. Dodatkowo obsługiwane są adnotacje tekstowe i wymiarowe. Obsługiwane są również style linii i grubości pisaków. Powierzchnie i bryły są eksportowane jako szkielety.

SketchUp 2022

Zaktualizowano technologię importu/eksportu programu SketchUp w celu obsługi trwałego zestawu SDK. Obejmuje to obsługę nowszych wersji, a także aktualizacje dotyczące udostępniania danych między aplikacjami.

Nierównomierne skalowanie Griperem

Gripper ma nowy widżet graficzny do wykonywania nierównomiernego skalowania za pomocą „uchwytu”. Uchwyt do niejednolitej skali to czerwony, niebieski lub zielony prostokąt wyświetlany wzdłuż powiązanej osi. Można skalować krzywe, powierzchnie lub bryły.

Skalowanie NieJednolite
Nierównomierne skalowanie części

Prymity Paraboidalny

Nowy prymityw paraboloidy ułatwia szybkie utworzenie reflektorów/radarów, reflektorów samochodowych, pieców słonecznych, anten i końcówek aerodynamicznych.

Nowy prymityw paraboidalny
Nowy prymityw paraboidalny

Nowy pomiar obszaru

Dodano nowe narzędzie wymiarowania do obsługi pomiarów opartych na obszarze. Wymiar obszaru działa ze zbiorami zamkniętych krzywych lub wielokątów. Okno wprowadzania danych umożliwia dostęp do dwóch opcji.

Wymiar obszaru
Nowe polecenie pomiaru obszaru

Spatial 2022 uaktualnienie

Podstawowe komponenty technologiczne narzędzi do modelowania i interoperacyjności są dostarczane przez firmę Dassault Systems Spatial Technology. Wersja 14 zawiera dużą aktualizację integracji dla wszystkich produktów. Jądro modelowania rdzenia zostało zaktualizowane, aby obsługiwało nowszą wersję Spatial. Nowa aktualizacja zapewnia większy wzrost jakości i niezawodności oraz ulepszenia w zadaniach modelowania, takich jak boolean, łączenie, fazowanie, czy np. wyciągnięcia po ścieżce.

Spatial 2022
Uaktualnienie technologii modelowania

Nowe środowisko renderowania ViaCAD 14 i SharkCAD 14

W wersji ViaCAD Pro 14 oraz SharkCAD 14 środowisko renderowania zostało przebudowane w wielu aspektach. Okna dialogowe, biblioteki oraz algorytm obliczeniowy zostały utworzone i zoptymalizowane na nowo. Dzięki temu użytkownicy mogą uzyskać realistyczny efekt.

Wybór materiału do renderowania
Okno dialogowe wyboru materiału

ViaCAD 14 posiada całkowicie przebudowaną bibliotekę materiału z nowymi właściwościami oraz nowymi ikonami. Kategorie z biblioteki zapewniają dostęp do materiałów poprzez „przeciągnij i upuść”, HDRI, tła i tekstur. Możesz wybrać kategorię, taką jak materiały, aby wyświetlić różne opcje tkanin, marmuru, szkła i metali. Wystarczy ustawić kursor na żądanym materiale i przeciągnąć na obiektu.

Renderowanie ViaCAD 14

Wersja Testowa & Zakup

Jeśli interesuje Ciebie otrzymanie wersji testowej lub zakup programu, to prosimy o wiadomość e-mail (stopka strony). Szczegółowy cennik również można odnaleźć na naszej stronie internetowej poświęconej programom CAD.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *